TAK DLA

IWERMEKTYNY

iv1

swierzbŚwierzb (łac.scabies) – choroba zakaźna ludzi i innych zwierząt spowodowana przez świerzbowce. U ludzi świerzb wywołujeświerzbowiec ludzki (Sarcoptes hominis, Sarcoptes scabiei), który objawia się dokuczliwym świądem i zmianami skórnymi w postaciprzeczosów, grudek i plam.

Ten typek nie należy do naprzyjemniejszych oraz naładniejszych stworzonek.

Na zdjęciu przedstawione są roztocza wywołujące świerzb.

Skóra jest atakowana przez samicę świerzbowca, która wnika w głęboko w naskórek i tam składa jaja. Samica pasożyta jest w stanie złożyć dziennieażdwa takie jaja. Gdy z jaj wyklują się larwy, a trwa to zwykle ok. trzech tygodni, przemieszczają się one na powierzchnię skóry, a następnie dojrzewają. Wówczas w okolicach, w których zagnieździły się larwy, pojawiają się zmiany skórne w postaci czerwonej i swędzącej wysypki.

Świąd nasilający się w nocy, po kąpieli na skutek rozgrzania i uczynnienia świerzbowców. Zwykle na pośladkach, w okolicy nadgarstków i na bocznych powierzchniach palców, w naturalnych fałdach skóry, w okolicach pępka, brodawek sutkowych u kobiet, narządów płciowych, gdzie widoczne są norki świerzbowcowe. W okolicach zmian widoczne przeczosy - linijne nadżerki naskórka spowodowane intensywnym wieczorem drapaniem.

Nie zajmuje okolicy międzyłopatkowej oraz twarzy, z wyjątkiem świerzbu norweskiego.

U dzieci często lokalizuje się na dłoniach i podeszwach stóp.

 • Świerz charakteryzuje się miedzy innymi stwierdzenie charakterystycznych norek świerzbowcowych (charakterystyczny świąd nasilający się w nocy przeczosy w miejscach topowych wywiad ukierunkowany na występowanie podobnych objawów wśród osób z otoczenia chorego
 • najczęściej występuje w okolicach pępka, na nadgarstkach, pośladkach, w okolicach nosa.

W Polsce dostępne są jedynie masci na świerzb, które działąją jedynie na zewnątrz skóry. Krem bądź też płynu do przemywania zmian mają bardzo silne działania, niekiedy mogą podrażniać skórę.

Ważne jest aby zabić samice któe siedzą głęboko pod skórą. Dlatego najlpesza jest stosowanie tabletek 

Zaleca się także stosowanie kąpieli i zmianę bielizny. Bieliznę, pościel, ręczniki używane podczas choroby należy po wypraniu odstawić i nie stosować przez okres 2 tygodni.

 

 

LECZENIE MUSI OBJĄĆ WSZYSTKICH WSPÓŁLOKATORÓW CHOREGO

LECZENIE ALTERNATYWNE POMAGA JEDYNIE W ZMNIEJSZENIU ŚWIĄDU

 

ZIELARSTWO:

 • przyjmowanie kapsułek z suchym wyciągiem z pokrzywy – 1-2 tabletek co 2-4 godzin
 • picie soku z nagietka – nagietek jest naturalną metodą leczenia 
 • płukanki z rdestu ptasiego czy orzecha włoskiego, którymi przemywa się miejsca dotknięte chorobą, co w znacznym stopniu łagodzi świąd

HYDROTERAPIA:

 • są to czynności, które mają za zadanie zmniejszyć świąd
 • okłady oraz kąpiele z zawartością krochmalu lub płatków kukurydzianych
 • prysznic z na przemian zimnej i gorącej wody

SAMOLECZENIE:

 • podczas świerzbu istotnym jest, by nie rozdrapywać zmian skórnych, gdyż w efekcie powiększają one świąd. Może też przyczynić się do wtórnego zakażenia bakteryjnego.
 • w aptece dostępne jest maść przeciwhistaminowa, które redukuje uczucie świądu i można ją dostać bez recepty
 • by choroba się nie rozprzestrzeniała chory powinien unikać: kontaktu z osobami zdrowymi oraz wspólnego używania rzeczy osobistych ze zdrowymi

 

 

 

 

 

Materiał z storny swierzleczenie.pl

Szanowni użytkownicy naszego serwisu.
W związku z zainteresowaniem nowym produktem szamponem z Iwermektyną otrzymaliśmy maila od Pana Krisa z firmy mpeexport.com z informacją dotyczącą szamponu ivrea.
 
Szampon antypasożytniczy do stosowania na włosy. Poinformowano nas, że można też stosować na inne części ciała, ale należy chronić oczy. Firma mpeexport.com zwróciła się do nas z prośbą  o umieszczenie banera na naszym portalu propagującym szampon Ivrea w zamian oferuje dla naszych użytkowników rabat przy zakupie. Wystarczy w zamówieniu dopisać iwermektyna.pl.
 
A ja proszę o opinię jak przebiegał zakup oraz skueczność tego leku.
 
Administrator